niedziela, 23 grudnia 2018

Fantazmaty


FANTAZMATY

Czy ta nazwa coś wam mówi? 
Nie? 
W takim razie czas nadrobić zaległości!

Fantazmaty są projektem, którego początki sięgają 2015 roku. Poprzez tę działalność wydawane są darmowe e-antologie fantastyczne. Wydani przez nich “Geniusze Fantastyki” dzierżą tytuł największego i najbardziej popularnego przedsięwzięcia tego typu w kraju, ponieważ liczba pobrań pliku przebiła aż 150 000 tysięcy. Nieźle, co nie?
Prócz zdobycia władzy nad światem, autorzy Fantazmatów chcą dzielić się z tym właśnie światem kawałkiem dobrej polskiej fantastyki zupełnie za darmo. Pomyślicie sobie: eee, to na pewno jakiś kolejny blog pełen dziwnych tekstów, nad którymi nikt nie trzyma pieczy, a są one tylko udostępniane. To już było… - Nic bardziej mylnego!

Wszystkie teksty są poddane pełnemu procesowi wydawniczemu. 

Pracują nad nimi profesjonalni redaktorzy, ludzie, którzy od lat są w branży i wiedzą, czym charakteryzuje się dobra literatura. Pokaźne grono Fantazmatów zasilają również korektorzy, weryfikatorzy, graficy oraz recenzenci. 
Jeśli chcecie zapoznać się z prezentowaną przez nich twórczością, zapraszam Was serdecznie na ich stronę internetową -> Książka “Fantazmaty” - do pobrania 

Udało mi się was zainteresować? Mam nadzieję, że tak, ponieważ chciałabym zaprosić was do konkursu przeprowadzanego właśnie przez Fantazmaty. Tym razem tematem przewodnim rywalizacji jest… science-fiction. Sprawdźcie sami!

“Fantazmaty mają jedną niezaprzeczalną zaletę nad tradycyjnymi wydawnictwami: nie musimy interesować się rachunkiem ekonomicznym naszych przedsięwzięć. Oznacza to, że mamy pełną dowolność w wybieraniu motywów przewodnich i haseł w naszych konkursach i antologiach. 
Tym razem postanowiliśmy połączyć dwa (a nawet trzy) dość niszowe gatunki w polskiej fantastyce. Stawiamy poprzeczkę bardzo wysoko, bo wyzwaniem będzie nie tylko stworzenie świetnej historii, ale też... naukowy research.
Zapraszamy do Technofobii, czyli konkursu, w którym pragniemy zebrać miks science fiction z grozą i/lub horrorem!
Interpretację hasła konkursu – Technofobie – ponownie pozostawiamy wam. Jednak nie może być ona dowolnie szeroka. Oczywiście nie należy rozumieć naszego hasła jako obawy przed muzyką techno (niezależnie od upodobań muzycznych ;)). Nie chcielibyśmy też, żebyście koncentrowali się wyłącznie na dystopiach, a więc dosłownej interpretacji (nie jest to zabronione, jeśli zadbacie o odpowiednie tło). Jakich tekstów oczekujemy? Sprawdźcie zakładkę poniżej!
PS. Pamiętajcie, że bardziej zależy nam na science niż na fiction.”

Nabór tekstów rozpocznie się dopiero wraz z początkiem lutego, więc macie mnóstwo czasu na napisanie swojego opowiadania. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej. 


Ewentualne pytania proszę już kierować do ekipy Fantazmatów.
Mam nadzieję, że ktoś z was się skusi. Jest to dobra okazja dla wszystkich debiutantów, którzy chcieliby zasmakować pracy z ludźmi z branży wydawniczej, ale też się sprawdzić.

O wszystkich innych konkursach będę już informować na fanpage’u, więc polecam być na bieżąco :)

/Sheeiren Imai

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz