środa, 12 grudnia 2018

#19 Projekt KłobookInformacje dostępne na stronie wydawnictwa:


Działamy nieszablonowo i tę nieszablonowość traktujemy jako nasz największy atut. Pasja to jedno z naszych ulubionych określeń i w zgodzie z nią staramy się pracować. Realizujemy swoje marzenia i możemy też zrealizować Wasze. Jeśli tylko wyrazicie taką chęć ;)

Jeśli uważasz, że masz powieść, która mogłaby nas zainteresować, wyślij ją do nas na adres:


• Przyjmujemy jedynie teksty z gatunku fantasy, kryminały, literaturę dla dzieci; jesteśmy również zainteresowani komiksami oraz powieściami graficznymi;

• Prosimy o przesyłanie tekstów wyłącznie w wersji elektronicznej,

• Preferujemy czcionkę Times New Roman, 12, interlinia 1,5,

• Prosimy o załączenie streszczenia utworu oraz krótkiej notki o autorze,

• W temacie maila prosimy wpisać: propozycja wydawnicza, imię i nazwisko autora oraz tytuł utworu,

• Informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z autorami, z którymi będziemy chcieli podjąć współpracę,

• Jeśli tekst nas zainteresuje, odezwiemy się w ciągu 3 miesięcy.Informacje zebrane przez Gdzie wydać?

1. Jaki wydawnictwo ma stosunek do debiutantów oraz osób w przedziale wiekowym 17-30 lat? Czy takie osoby mają szansę wydania u Państwa książki?

Zarówno wspomniany przedział wiekowy, jak i fakt, że autor pragnie zadebiutować na rynku wydawniczym, nie stanowią dla nas problemu. Inwestujemy swój czas w teksty odznaczające się oryginalnością i staramy się nie nakładać żadnych ograniczeń.

2. Jakiej formy nadsyłania prac wymaga wydawnictwo?

Przyjmujemy teksty w formie elektronicznej, z określonymi wymaganiami technicznymi. Ponadto propozycja wydawnicza powinna zawierać notkę o autorze oraz streszczenie całości fabuły. Mile widziane są również blurby.

3. Jak długo trzeba oczekiwać na rozpatrzenie propozycji wydawniczej?

Od kilku tygodni do trzech miesięcy.

4. Ile średnio propozycji wydawniczych redakcja otrzymuje miesięcznie? Czy wszystkie są czytane w całości, a może zdarza się, że utwór odrzucany jest już po pierwszych kilku rozdziałach?

Na ten moment otrzymujemy do 10 propozycji miesięcznie. Jeśli fabuła jest zbudowana w sposób absorbujący naszą uwagę, czytamy całość tekstu, a następnie podejmujemy decyzję. Jeśli jednak w pierwszych kilku rozdziałach nie widzimy niczego, co mogłoby przyciągnąć czytelnika, pozostajemy przy fragmencie.

5. Jeśli chodzi o recenzje wewnętrzne: czy teksty recenzuje osoba spoza wydawnictwa? Jest to osobne stanowisko pracy w wydawnictwie, czy po prostu zajmuje się tym osoba z wydawnictwa, mająca również inne obowiązki? A może zajmują się tym znani blogerzy-recenzenci? Jak to wygląda?

Recenzją powieści, zanim ta zostaje wydana zajmuje się pracownik wydawnictwa. Recenzenci z zewnątrz są angażowani po publikacji książki.

6. Czy wewnętrzna recenzja jest do wglądu dla autora? (przy założeniu, że są Państwo zainteresowani wydaniem książki)

Nie udostępniamy recenzji w takiej formie. Zaczynamy się konsultować z autorem już po podpisaniu umowy, podczas pierwszej redakcji tekstu.

7. Po jakim czasie, od zaakceptowania przez wydawcę propozycji wydawniczej, można spodziewać się jej realnego wydania?

Zasadniczo okres ten nie przekracza 18 miesięcy, jednak wszystko jest zależne od szczegółów konkretnej umowy.

8. Czy autor ponosi koszty w związku z wydaniem książki? Jeśli tak, na jakiej zasadzie dzielone są koszty druku?

Autor nie ponosi żadnych kosztów wydania książki.

9. Jaki rodzaj umowy wydawnictwo zawiera z pisarzem? Czy wydawnictwo zastrzega sobie prawo wyłączności wydania utworu? Jeśli tak, to na jakich warunkach i na jak długo?

Proponowane przez nas warunki współpracy są dość zróżnicowane. Więcej szczegółów znajdą Państwo w poniższym linku:


10. W jaki sposób liczone jest honorarium autora?

Honorarium autora stanowi określony w umowie procent od każdego sprzedanego egzemplarza.

11. Jak wygląda dystrybucja wydanej książki? Jak długo jest w sprzedaży?

Książka jest wprowadzona do sprzedaży poprzez stronę naszego sklepu internetowego. Okres, w jakim jest przez nas dystrybuowana jest równoznaczny z okresem, na jaki autor udzielił nam licencji.

12. Czy wydawnictwo promuje książkę, czy autor musi ją reklamować na własną rękę? Jak wygląda promocja?

Zasadniczo autor bierze udział w promocji swojej książki wspólnie z wydawnictwem (spotkania autorskie, transmisje na żywo, udział w podcastach, wywiadach radiowych, prasowych, itd.). Autor może zdecydować się na bardziej zaawansowane formy promocji, m.in. publikację swoich opowiadań na naszym firmowym blogu. Szczegóły są zależne od podpisanej umowy.

13. Czy zajmują się Państwo wydawaniem tomików poezji?

Nie. Wydajemy jedynie prozę, najchętniej literaturę dla dzieci i/lub fantastyczną.

14. Jaki wydawnictwo ma stosunek do treści już opublikowanych na np. blogu, forum? Czy jest możliwość wydania takiej historii?

O ile prawa autorskie pozostają nadal w posiadaniu autora, wcześniejsze publikacje nie stanowią dla nas ograniczenia.


Słowo o Projekt Kłobook od Załogi Gdzie wydać?:

“Jesteśmy dwójką przyjaciół, którzy pewnego dnia postanowili zrealizować jedno ze swoich największych marzeń i po prostu… założyć wydawnictwo.” - tak sami o sobie piszą założyciele Projekt Kłobook. Właśnie to zdanie spowodowało, że zostałam na ich stronie na dłużej i zapytałam, czy nie zechcieliby uchylić nam rąbka tajemnicy.
Za pierwszym razem na Kłobook trafiłam całkowitym przypadkiem na jednej z grup na facebook’u związanej z pisaniem. Prawdopodobnie to moje subiektywne odczucie, ale wystarczy wejść w zakładkę “o nas” i… już chce się tam słać książkę. Nie żartuję! Sami sprawdźcie! Dodatkowo założyciele Projektu prowadzą też bloga - od niego wszystko się zaczęło.
“Ponadto nieprzerwanie publikujemy na blogu opowiadania naszych zdolnych autorów. To jeden z filarów, na jakich opiera się nasza promocja młodych twórców. W ten sposób debiutujący pisarze dają Wam możliwość wejścia w ich świat, poczucia budowanego przez nich klimatu, spotkania z tworzonymi przez nich bohaterami.
Całkiem klawe, co?“
Klawe, jeszcze jak!Przypominamy, że zapraszamy wszystkich debiutantów oraz autorów, którzy chcieliby podzielić się z nami wrażeniami związanymi z procesem wydawania swoich książek. Debiutanckie wspomnienia dopiero co ruszyły, więc czekamy na wasze maile!Serdecznie dziękujemy Projektowi Kłobook za odpowiedzenie na nasze pytania. Doceniamy, pamiętamy, z miłą chęcią polecamy! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz