środa, 7 listopada 2018

#18 Wieża Czarnoksiężnika


Informacje dostępne na stronie wydawnictwa:


Z nami wyobraźnia piszących ożywa, a ich dzieła stają się poszukiwanym przez czytelników kruszcem, przekształcając ich samych w dumnych autorów wspaniałych książek.
Wydajemy przede wszystkim literaturę z gatunków:
- fantasy,
- science fiction,
- horror,
- weird fiction,
- kryminał,
- literatura młodzieżowa,

ale nie tylko – wydaliśmy wszak kontrowersyjny Pamiętnik lesbijki, a więc jesteśmy otwarci na bardzo różne propozycje.


Zapraszam Was na stronę wydawnictwa, gdzie znajdziecie potrzebne informacje. 
Informacje zebrane przez Gdzie wydać?

1. Jaki wydawnictwo ma stosunek do debiutantów oraz osób w przedziale wiekowym 17-30 lat? Czy takie osoby mają szansę wydania u Państwa książki?

Mamy bardzo pozytywny stosunek do debiutantów, głównie ich książki wydajemy (tak było zarówno w przypadku „Pamiętnika lesbijki”, jak i „Córki pedofila” – naszych największych jak dotąd sukcesów wydawniczych).

2. Jakiej formy nadsyłania prac wymaga wydawnictwo?

Prosimy o przysyłanie tekstów w formacie DOC/DOCX/ODT, czyli w formie edytowalnego pliku tekstowego. Do pracy należy dołączyć notkę o autorze oraz streszczenie książki.

3. Jak długo trzeba oczekiwać na rozpatrzenie propozycji wydawniczej?

Od kilku miesięcy do roku.

4. Ile średnio propozycji wydawniczych redakcja otrzymuje miesięcznie? Czy wszystkie są czytane w całości, a może zdarza się, że utwór odrzucany jest już po pierwszych kilku rozdziałach?

Otrzymujemy średnią ilość propozycji, choć ich liczba waha się. Niektóre propozycje są czytane w całości, inne tylko we fragmentach, jeśli nie wzbudzą wystarczającego zainteresowania.

5. Jeśli chodzi o recenzje wewnętrzne: czy teksty recenzuje osoba spoza wydawnictwa? Jest to osobne stanowisko pracy w wydawnictwie, czy po prostu zajmuje się tym osoba z wydawnictwa, mająca również inne obowiązki? A może zajmują się tym znani blogerzy-recenzenci? Jak to wygląda?

Propozycje wydawnicze czyta i recenzuje osoba z wydawnictwa, która ma także inne obowiązki redakcyjne.

6. Czy wewnętrzna recenzja jest do wglądu dla autora? (przy założeniu, że są Państwo zainteresowani wydaniem książki)

Niestety wewnętrzne recenzje nie mają takiej formy, która nadawałaby się do udostępnienia autorowi.

7. Po jakim czasie, od zaakceptowania przez wydawcę propozycji wydawniczej, można spodziewać się jej realnego wydania?

Okres ten jest różny i wynosi od roku do trzech lat.

8. Czy autor ponosi koszty w związku z wydaniem książki? Jeśli tak, na jakiej zasadzie dzielone są koszty druku?

Autor nie ponosi żadnych kosztów.

9. Jaki rodzaj umowy wydawnictwo zawiera z pisarzem? Czy wydawnictwo zastrzega sobie prawo wyłączności wydania utworu? Jeśli tak, to na jakich warunkach i na jak długo?

Zawieramy umowy na wyłączność na pięć lat lub więcej.

10. W jaki sposób liczone jest honorarium autora?

Autor otrzymuje prowizję od sprzedaży książki, stanowiącą określony procent od ceny okładkowej książki.

11. Jak wygląda dystrybucja wydanej książki? Jak długo jest w sprzedaży?

Książka jest utrzymywana w sprzedaży przez cały czas trwania umowy wydawniczej (czyli zwykle przez 5 lat lub więcej). Dystrybucja obejmuje swoim zasięgiem księgarnie w całej Polsce, a niekiedy także księgarnie zagraniczne dla Polonii.

12. Czy wydawnictwo promuje książkę, czy autor musi ją reklamować na własną rękę? Jak wygląda promocja?

Wydawnictwo zajmuje się reklamą i promocją książki. Autor nie musi podejmować żadnych działań, niemniej jeśli chce, to może włączyć się w proces promocji, np. poprzez uczestnictwo w spotkaniach autorskich lub aktywność w mediach społecznościowych.

13. Czy zajmują się Państwo wydawaniem tomików poezji?

Niestety nie wydajemy poezji.

14. Jaki wydawnictwo ma stosunek do treści już opublikowanych na np. blogu, forum? Czy jest możliwość wydania takiej historii?

Oczywiście, możemy wydać tekst wcześniej dostępny w internecie. Warunek jest jedynie taki, aby wraz z podpisaniem umowy wydawniczej tekst przestał być udostępniany w internecie.
Słowo o Wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika od Załogi Gdzie wydać?:

Zaraz po Wydawnictwie AlterNatywnym płynnie przechodzimy do powiązanego z nim Wydawnictwem Wieża Czarnoksiężnika, które, jak widać, jest równie otwarte na debiutantów oraz nie wzbrania się przed tekstami udostępnionymi już w internecie. Jest to niezmiernie pozytywna wiadomość dla wszystkich blogerów oraz wattpadowców. Uważam, że jest się z czego cieszyć! :)

Tutaj również, tak jak w AlterNatywnym, zostałyśmy przyjęte bardzo ciepło, na co, w mojej opinii, warto zwrócić uwagę, ponieważ wiele to mówi o stosunku wydawnictwa do ludzi postronnych - w tym przyszłych autorów.Przypominamy, że zapraszamy wszystkich debiutantów oraz autorów, którzy chcieliby podzielić się z nami wrażeniami związanymi z procesem wydawania swoich książek. Debiutanckie wspomnienia dopiero co ruszyły, więc czekamy na wasze maile!Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wieża Czarnoksiężnika za odpowiedzenie na nasze pytania. Doceniamy, pamiętamy, z miłą chęcią polecamy! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz