czwartek, 23 lipca 2015

#11 Wydawnictwo DreamsInformacje dostępne na stronie wydawnictwa:
Wydawnictwo Dreams – twoja droga do marzeń…
Z uwagi na to, że współczesny Czytelnik jest coraz bardziej wymagający i pragnie czytać wyjątkowe książki, od 2016 roku wydawnictwo DREAMS zmienia swój nurt wydawniczy.

Wobec powyższego poszukujemy książek z dziedziny literatury pięknej, prozy kobiecej i młodzieżowej kształtujących charakter i właściwe postawy ludzkie. Potrzebujemy powieści niebanalnych, które w sposób subtelny skłonią do myślenia, a poprzez sylwetki i zachowania bohaterów będą promowały dobre wartości.
Zapraszamy więc do zapoznania się z podanymi poniżej zasadami dotyczącymi nadsyłania Waszych tekstów, które ułatwią pracę redaktorom, a także skrócą Państwa czas oczekiwania na decyzję wydawniczą:
Należy podać dane kontaktowe, konspekt/synopsis oraz fragment tekstu. Termin rozpatrywania propozycji wynosi 3 miesiące od momentu otrzymania pliku. Brak odpowiedzi oznacza jednocześnie brak naszego zainteresowania. Nie przekazujemy Autorom recenzji wewnętrznych, uzasadniających ich przyjęcie bądź odrzucenie.
Prosimy o nadsyłanie wyłącznie plików w pdf/word, pocztą elektroniczną na adres redakcja@dreamswydawnictwo.pl.
Teksty nadsyłane drogą pocztową, w sytuacji odrzucenia propozycji, będą przekazywane na makulaturę – zbiórka na cel budowy studni dla wiosek biednych na Madagaskarze.


Informacje zebrane przez Gdzie wydać?
1. Jaki wydawnictwo ma stosunek do debiutantów oraz osób w przedziale wiekowym 17-30 lat? Czy takie osoby mają szansę wydania u Państwa książki?
Zarówno osoby młode, jak i debiutanci, mają szansę na wydanie książki w Wydawnictwie Dreams, jeśli tylko treść i tematyka będą zgodne z naszymi oczekiwaniami.
2. Ile średnio propozycji wydawniczych redakcja otrzymuje miesięcznie? Czy wszystkie są czytane w całości, a może zdarza się, że utwór odrzucany jest już po pierwszych kilku rozdziałach?
Miesięcznie otrzymujemy kilkanaście propozycji wydawniczych. Zdarza się, że utwór odrzucany jest już po pierwszym rozdziale.
3. Po jakim czasie, od zaakceptowania przez wydawcę propozycji wydawniczej, można spodziewać się jej realnego wydania?
Po około 6-8 miesiącach.
4. Czy autor ponosi koszty w związku z wydaniem książki? Jeśli tak, na jakiej zasadzie dzielone są koszty druku?
Nie.
5. Jaki rodzaj umowy wydawnictwo zawiera z pisarzem? Czy wydawnictwo zastrzega sobie prawo wyłączności wydania utworu? Jeśli tak, to na jakich warunkach i na jak długo?
Jest to zawsze indywidualnie ustalane, najczęściej umowa autorska, licencyjna na 5 lat. W tym czasie mamy wyłączność na wydanie utworu.
6. Czy jest konieczne zrzeczenie się praw autorskich? Jeśli tak, to na jakich warunkach i na jak długo?
Autor zachowuje prawa autorskie.
7. W jaki sposób liczone jest honorarium autora?
Honorarium ustalane jest indywidualnie.
8. Jak wygląda dystrybucja wydanej książki? Jak długo jest w sprzedaży?
Książka trafia do hurtowni, księgarń i sklepów internetowych, w tym sklepu Wydawnictwa Dreams. Książka jest w sprzedaży 5 lat lub do wyczerpania nakładu.
9. Czy wydawnictwo promuje książkę, czy autor musi ją reklamować na własną rękę? Jak wygląda ewentualna promocja?
Wydawnictwo promuje wydawane książki w sieci, czasopismach branżowych, na blogach recenzentów, Facebooku.
10. Czy zajmują się Państwo wydawaniem tomików poezji?
Nie wydajemy poezji.
11. Jaki wydawnictwo ma stosunek do treści już opublikowanych na np. blogu, forum? Czy jest możliwość wydania takiej historii?
Na wydanie mają szansę tylko treści nigdy wcześniej niepublikowane.


Słowo o Wydawnictwie Dreams od Załogi Gdzie wydać?:
Wydawnictwo Dreams prezentuje szeroki wachlarz powieści z literatury młodzieżowej – „Między życiem a życiem” Jessiki  Shirvington czy „Freak City” Kathrin Schrocke oraz dziecięcej – seria książek o trójce przyjaciół „Finn” Olivera Uschmanna. Z powodzeniem wydają również fantastykę: „Spojrzenie elfa” autorstwa Mirosławy Sobolewskiej, saga „Wszechświaty” Bożeny Topolskiej.
To jedno z tych wydawnictw, które od początku dobrze ci się kojarzy. Dreams – z angielskiego marzenia. Debiutantom na myśl przychodzi spełnienie własnego, przecież tak drobnego, marzenia: Aby wydać książkę. Czytelnikom, nazwa skojarzyć się może z powieścią, która swoją treścią spełni ich najskrytsze pragnienia. Czego chcieć więcej?Dziękujemy Wydawnictwu Dreams za poświęcenie kilku minut na odpowiedzenie na nasze pytania. Doceniamy!

8 komentarzy:

 1. Ciekawy post choć trochę odrzuca mnie stwierdzenie, że mogą odrzucić ksiażkę po pierwszym rozdziale. Tym bardzie w stosunku do debiutantów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że już po pierwszym rozdziale można orzec, że książka nie nadaje się do wydania. Nie ma w tym nic dziwnego i niestosownego. Jeśli podczas czytania pierwszego rozdziału widać, że mamy do czynienia z grafomanią, to w kolejnych na pewno nie stanie się znośnym czytadłem, o wartościowej lekturze już nie wspominając.

   Usuń
 2. Książki, które początkowo miały być luźnym opowiadaniem w większości przypadków są publikowane na blogach czy jakiś stronach typu wattpad. Idąc drogą tego wydawnictwa można zobaczyć, że jesteśmy z góry skreśleni, bo publikowaliśmy tą konkretną twórczość w jakimś miejscu w internecie.
  Życzę miłego dnia i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z uwagi na to, że współczesny Czytelnik jest coraz bardziej wymagający i pragnie czytać wyjątkowe książki od 2016 roku wydawnictwo DREAMS zmienia swój nurt wydawniczy.
  Przecinek przed od.

  Potrzebujemy powieści niebanalnych, które w sposób subtelny skłonią do myślenia a poprzez sylwetki i zachowania bohaterów będą promowały dobre wartości.
  Przecinek przed a.

  uzasadniających ich przyjęcie, bądź odrzucenie
  Bez przecinka.

  Zarówno osoby młode jak i debiutanci mają szansę na wydanie książki w Wydawnictwie Dreams
  Przecinek przed jak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm, dziwne trochę jest to, że prawie wszystkie zamieszczone tutaj wydawnictwa piszą, że nie trzeba się dokładać do kosztów i autor nie musi się pozbywać praw autorskich. Tylko... Zastanawia mnie to, że gdyby tak było naprawdę to więcej byłoby debiutantów, bo przecież to są jedne z kluczowych rzeczy... A przecież jest wręcz odwrotnie - trudno wydać.
  Co do bloga to świetny miałyście pomysł! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poziom nadsyłanych do wydawnictw tekstów jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego rynek nie został zalany przez debiutantów.

   Usuń
 5. Ten blog ogromnie mi pomógł! Rozjaśnił sprawę wydania i ogólnie wszystkiego, co z książką związane!
  Ogromnie wam dziękuję i pozdrawiam,
  Vivian Scott

  OdpowiedzUsuń
 6. Blog jest super pomysłem, ale jeśli informacje są tak niedokładne jak w przypadku Wydawnictwa Dreams - to tracicie wiarygodność. O co chodzi? O informację niezwykle istotną, oto cytat z ich strony: "Prosimy o uwzględnienie chrześcijańskiego profilu wydawnictwa i nienadsyłanie tekstów, które w swej treści promują wartości i postawy niezgodne z chrześcijaństwem czy nauczaniem Kościoła. Takie teksty będą odrzucane bez względu na ich wartość literacką."

  OdpowiedzUsuń