czwartek, 9 lipca 2015

#10 Pearlic

pearlic.png
Informacje dostępne na stronie wydawnictwa:
Dla autorów!
Co oferujemy?
 • Wiele formatów:
  - epub
  - PDF
  - druk
 • Profesjonalne ilustracje okładkowe, proste i czytelne
 • Możliwość użycia ilustracji dostarczonych przez autora pod warunkiem posiadania przez niego wyłącznych praw do ilustracji
 • Każde wydanie opatrzone jest numerem ISBN
 • Dystrybucja za pośrednictwem naszego sklepu internetowego
 • Atrakcyjne ceny
 • Poręczne formaty wydań papierowych – kieszonkowe A6
 • Egzemplarze obowiązkowe wysyłane do BN i uprawnionych Bibliotek


Co wydajemy?
W zasadzie nie mamy ściśle określonych reguł, jeśli chodzi o gatunki literackie i rodzaj publikacji. Fantastyka, horror, romans, dramat, poezja, a nawet książki techniczne i naukowe (z zastrzeżeniem, że nie podejmujemy się odpowiedzialności za weryfikację tekstów technicznych i naukowych). To Ty jesteś autorem, ważne, abyś spełniał się w gatunku, który Ci odpowiada. A może masz świetny pomysł na komiks, grę rpg, planszówkę lub grę książkową? A może serię kolekcjonerskich figurek lub plakatów? Nie ma problemu, z chęcią je wydamy!
Oczywiście mamy zasady, nie wydajemy więc literatury, która zawiera rasizm, pornografię czy uderza w poglądy religijne lub polityczne.
Na jakich warunkach?
 • Oferta skierowana jest na chwilę obecną wyłącznie do osób pełnoletnich
 • 50 % zysków ze sprzedaży dla autora (po odliczeniu podatków, prowizji, kosztów druku z ogólnej kwoty zysku)
 • umowa licencyjna na czas określony (od 1 do 5 lat)
 • krótki okres wypowiedzenia (od 1 tygodnia do 1 miesiąca)
 • umowa niewyłączna – nie uwiązuje autora, może on w tym samym czasie udzielić licencji niewyłącznej innym wydawnictwom lub w łatwy sposób zrezygnować z umowy
Jak zostać autorem?
Napisz do nas: wydawnictwo@pearlic.pl
Wyślij nam próbkę swojej twórczości:
 • dla tekstu: DOKUMENT PDF (max 5 stron a4 czcionka 12) wraz z krótkim streszczeniem (dokument pdf do pół strony a4 czcionka 12)
 • dla gier: przykładowe grafiki lub opis, fragment instrukcji, streszczenie (max 5 grafik w formacie .png oraz dokument pdf max. 5 stron a4 czcionka 12)
 • dla grafiki i kolekcji: opis i przykładowe grafiki (zasada ta sama co dla gier)
 • dla modeli, figurek: opis, render, grafiki koncepcyjne (max. 5, opis do 1 strony a4 czcionka 12 w pdf)
Koniecznie zamieść swoje dane osobowe oraz opisz cel korespondencji. Pamiętaj o etykiecie. Niepodpisanych, anonimowych wiadomości oraz takich, które nie zawierają tematu i wymaganych danych, nie bierzemy pod uwagę.

Informacje zebrane przez Gdzie wydać?
 1. Ile średnio propozycji wydawniczych redakcja otrzymuje miesięcznie? Czy wszystkie są czytane w całości, a może zdarza się, że utwór odrzucany jest już po pierwszych kilku rozdziałach?
Otrzymujemy po 6 – 10 propozycji miesięcznie. Często też sami wyławiamy talenty z sieci. Zapoznajemy się z każdym nadesłanym utworem. Każdy ma też szansę na wydanie. Jednak z uwagi na napięty plan wydawniczy od razu definiujemy z każdym twórcą proponowany termin nawiązania współpracy.
2. Po jakim czasie, od zaakceptowania przez wydawcę propozycji wydawniczej, można spodziewać się jej realnego wydania?

Umowy w tym wypadku są niezmienne dla każdego autora i gwarantują wydanie tekstu trzy miesiące od daty podpisania umowy i nadesłania pełnego tekstu utworu przez autora.

3. Jaki wydawnictwo ma stosunek do treści już opublikowanych na np. blogu, forum? Czy jest możliwość wydania takiej historii?

Wydajemy niezależnie. Obecnie mamy dużą premierę książki, która została początkowo napisana w formie bloga.

Słowo o Pearlic od Załogi Gdzie wydać?:
Jak widać, Wydawnictwo Pearlic oferuje szeroką gamę usług: od książek, po gry, kończąc na autorskich figurkach. Myślę, że nikt z Was nie spodziewał się takich możliwości ― ja również. To miłe zaskoczenie.
Pearlic polecono mi w jednym z komentarzy, gdzie zaznaczono, że wydawnictwo jest w trakcie wydawania książki, która wcześniej była jedynie blogiem. Temat ten jest mi, jak i pewnie większości z Was, bardzo bliski, dlatego stwierdziłam, że napisanie o tym wydawnictwie może być świetnym pomysłem ― nie przeliczyłam się.
Książka, o której mowa w pytaniu trzecim, to „Cień” Pauliny Klecz historia oparta na fanowskim opowiadaniu o zespole 5 Seconds to Summer.
Strona internetowa jest jak najbardziej kompletna. Większość naszych standardowych pytań nie była potrzebna, gdyż wszystkie pożądane informacje podsunięto mi pod nos na witrynie, dzięki czemu sama dosłownie umyłam rączki od roboty. Nic przyjemniejszego.

Dziękujemy wydawnictwu Pearlic za odpowiedzenie na nasze pytania. Doceniamy!

8 komentarzy:

 1. Cieszymy się tak miłym wyróżnieniem i zapraszamy, zarówno autorów, jak i czytelników do zapoznania się z naszą ofertą. Pozdrawiamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W poscie 8 o wyd Czwarta strona Wydawnictwo odpowiedziało, że zlecają książkę do wewnetrznej recenzji - jestem ciekawa, czy to recenzuje jakas wyznaczona do tego osoba, jest to osobny zawód w wydawnictwie, czy to jeden z wielu obowiążków któregoś pracownika?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za zadanie bardzo trafnego pytania! Już wysłałam maila do wydawnictwa z zapytaniem o to - teraz tylko czekać na odpowiedź. Z racji tego, że zaczyna się weekend odpowiedź dostanę pewnie dopiero po nim. Kiedy to się stanie uzupełnię notkę #8 w nowo zdobyte informacje :)

   Pozdrawiam,
   chusteczka_aha

   Usuń
 3. Ejjj ale blog tej całej Pauliny nie został usunięty O.o Po co oni to wydali jak każdy może przeczytać w internecie? (pomijając że styl pisania aŁtorki pozostawia wiele do życzenia)
  Kurczę *z KFC*, było już dużo przypadków, że coś na początku istniejące w internecie zostało wydane w formie książki, ale wtedy tekst zostawał usunięty. To tak, jakby założyć sklep i żądać pieniędzy za towary, a potem pójść na zaplecze i rozdawać je za darmo... Coś mi tu śmierdzi. Poza tym nigdzie nic nie ma o korekcie/ redakcji tekstu. Mam rozumieć że Cień(izna) została wydana z tymi wszystkimi błędami inter/ styl/ składniowymi, które są na blogu?
  A ta ich strona... Zajrzałam. Jedyne ksiażki jakie mają, to właśnie Cień o którym mowa i kilka opek prezesa wydawnictwa, oraz książka jego żony (albo siostry, jakaś babka z takim samym nazwiskiem). Okładki wyglądają jak robione w skomplikowanym programie graficznym MS Paint, jednym słowem najsłabsze z wydawnictw tutaj przedstawionych. 2/10 jak nie mniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.
   Według mnie blog wcale nie musi być usunięty z powodu wydania jego treści. Tekst z pewnością został zredagowany, zanim wypuszczono go na rynek i najwyraźniej różni się od oryginału, który nie zagraża samej książce.

   Usuń
  2. Twój komentarz też ma wiele do życzenia. Jeżeli ktoś podpisuje umowę bez wyłączności, może zostawić opublikowane dzieło na miejscu. A ty mogłabyś/mógłbyś trochę mniej krytykować, bo sam/sama lepiej byś nie napisał/napisała ;)

   Usuń
 4. ―nie
  Brakuje spacji.

  Książka, o której mowa w pytaniu trzecim to „Cień” Pauliny Klecz - historia oparta na fanowskim opowiadaniu o zespole 5 seconds to summer.
  Przecinek przed to. // Niepodmieniony dywiz. // 5 Seconds of Summer.

  OdpowiedzUsuń