wtorek, 31 marca 2015

#6 Albatros

albatros-wydawnictwo-logo.jpg


Informacje dostępne na stronie wydawnictwa:
Wydawnictwo ALBATROS Andrzej Kuryłowicz powstało w 1994 roku.

Oferta ALBATROSA jest zróżnicowana, obejmuje zarówno literaturę ,,z górnej półki, jak też starannie wybrane najciekawsze pozycje z gatunku literatury komercyjnej.
ALBATROS wydaje współczesną beletrystykę i literaturę faktu, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego.
Do końca 2014 roku ukazało się łącznie ponad 1300 tytułów.
Nie stronimy od książek kontrowersyjnych, unikamy tytułów byle jakich.
Nasze credo to:
„najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery”

Kontakt:

telefon/fax:  22 253 89 65 / 22 251 22 72
Adres mailowy:
biuro@wydawnictwoalbatros.com
Adres siedziby:
ul. Hlonda 2a/25
02-972 Warszawa


Informacje zebrane przez
Gdzie wydać?
Niestety w tym poście nie mamy Wam wiele do zaoferowania, ponieważ specjalista ds. promocji odpowiedział nam bardzo krótko i zwięźle:
“Wydawnictwo Albatros specjalizuje się w wydawaniu literatury obcojęzycznej. Właściwie nie wydajemy polskich autorów i raczej nie przyjmujemy propozycji wydawniczych.”


Słowo o Wydawnictwie ALBATROS od Załogi Gdzie wydać?:
Słowa przytoczone przez korespondentkę wydawnictwa z pewnością rozczarowują polskich pisarzy. Niestety, jak widać, debiutant nie ma tam czego szukać, co jednak nie wykreśla tego wydawnictwa z czołówki. Ich książki nierzadko są bestselerami w księgarnianych punktach. Dla przykładu:
- Pamiętnik Nicholasa Sparksa
- Wielki projekt Stephena Hawkinga
- I wciąż ją kocham Nicholasa Sparksa
- czy wiele książek takich autorów, jak: Stephen King - legenda światowej literatury, król wśród twórców horrorów; Dan Brown - specjalista od kryminałów; Dean Koontz czy Tess Gerritsen.
Te nazwiska mówią same za siebie, co zdecydowanie działa na korzyść ALBATROSa. Ich książki można nabyć w: Empiku, Księgarniach MATRAS oraz na stronie merlin.pl i swiatksiazki.pl - nie tylko w postaci papierowej, ale również w formie ebooków lub audiobooków.
Na witrynie wydawnictwa funkcjonuje bardzo przydatny katalog wydawniczy, z którym gorąco polecam się zapoznać. Mnie sprawiło to niemałą przyjemność, gdyż strona internetowa wręcz zachęca potencjalnego klienta, aby ją zwiedzić.
Na koniec należy jeszcze wspomnieć o postaci pana Andrzeja Kuryłowicza. Po przeczytaniu poświęconego mu tekstu można łatwo wywnioskować, że to postać bardzo ważna dla historii wydawnictwa oraz odpowiedzialna za jej rozkwit w teraźniejszości.
“Kochał książki, podziwiał ich twórców, bardzo często nawiązywał z nimi relacje osobiste, wręcz przyjacielskie. Pozostaną po nim setki, tysiące i miliony książek – pieczołowicie wyselekcjonowane tytuły, którym zapewniał odpowiedni poziom edytorski na każdym etapie procesu wydawniczego, zwłaszcza na tym ostatnim, czyli projektowania okładek, które osobiście „dopieszczał”.


Dziękujemy Wydawnictwu ALBATROS za poświęcenie Gdzie wydać? kilku minut. Doceniamy, pamiętamy, z miłą chęcią polecamy!

11 komentarzy:

 1. "Mi sprawiło to niemałą przyjemność (...)" - "Mnie sprawiło to niemałą przyjemność (...)"
  "Na koniec należy jeszcze wspomnień o postaci pana Andrzeja Kuryłowicza." - wspomnieć.
  To tak po pobieżnym zerknięciu na tekst, więc radzę jeszcze raz rzucić na niego okiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Notka dodana późną porą, więc wkradły się chochliki ;) Twoje uwagi zostały wprowadzone, przyjrzymy się jeszcze raz notce.

   Pozdrawiam,
   chusteczka_aha

   Usuń
 2. "z górnej półki"
  To nie jest poprawny polski cudzysłów.

  Niestety jak widać debiutant nie ma tam czego szukać
  Jak widać to wtrącenie, które powinno być wydzielone przecinkami.

  Pauzy lub półpauzy zamiast dywizów!

  Dean Koontz, czy Tess Gerritsen.
  Bez przecinka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,
   dziękujemy za staranne wytknięcie wszystkich błędów ;) Część zasugerowanych przez Ciebie poprawek wprowadziłyśmy, jednak nie wszystkie. Informacje zawarte na stronie wydawnictw, jak nazwa wskazuje, bierzemy prosto ze stron wydawnictw, więc proponuję, aby bezpośrednio do nich zgłosić błędy - my wolimy w to nie ingerować.

   Raczej zostaniemy przy dywizach zamiast pauz i półpauz.

   Jeśli uważasz nasze pytania za nietrafne, jesteśmy otwarte na propozycje :) Nikt nie jest doskonały. Pytanie o numer ISBN wykreśliłyśmy z listy pytań na przyszłe wywiady (w już opublikowanych zostawiłyśmy), rzeczywiście może nie było do końca trafione, ale strona dopiero raczkuje.

   Pozdrawiam,
   chusteczka_aha
   Załoga Gdzie Wydać

   Usuń
  2. @Shun Camui chce ci się robić całą tę korektę za darmo? ja bym zastanowiła się nad jakąś opłatą...

   Usuń
  3. Przyjmuję zapłatę w zimniokach. ;)

   Usuń
  4. Osobiście mam wrażenie, że ma z tego jakiś mroczny rodzaj satysfakcji, ale cóż. Korzystamy na tym, także proszę produkować się ile wlezie, pani Shun :)

   Usuń
  5. Shun, mogłabym Cię prosić o kontakt z nami? W prywatnej wiadomości na Facebook'u GW, na mailu GW: gdzie.wydać@gmail.com lub na moim mailu: chusteczka.aha@gmail.com.

   Mam sprawę, a raczej propozycję, pewnie domyślasz się, o co chodzi. Będę wdzięczna :)

   Pozdrawiam,
   chusteczka_aha

   Usuń
  6. Mój e-mail jest podany w profilu.

   Usuń
  7. W takim razie odezwę się do Ciebie później, bo chwilowo nie mogę tego sprawdzić :)

   Usuń
 3. Niby zła wiadomość, nie wydają polskich autorów, ale być może dobra dla osób znających język obcy. Czy szukają tłumaczy...? W sumie odkryłam dziś Wasz blog, nie wiem czy był jakiś post o tłumaczach książek, ale świetnie jakby się pojawił! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń